המומחים של 280 כאן, כדי להתאים לילד שלך משקפי שמש במחיר הנמוך ביותר

יוצאים לשמש? לא לשכוח כובע שמש, קרם הגה, וכמובן – משקפי שמש.

הורים מסורים רבים מקפידים על חבישת כובע שמש ומריחת קרם הגנה, אך לא מודעים מספיק לחשיבותם של משקפי השמש. אולי הסיבה היא הנזק המיידי הניכר לעין בעור, בעוד שעל פי רוב הנזק לעין נראה לאחר זמן מה.

קרני UV שמקורן בשמש עלולות להזיק לכל הרקמות של העין: מהחלק החיצוני – הקרנית, ועד לאיברים הפנימיים כמו העדשה והרשתית. אצל ילדים, הרקמות הצעירות רגישות ועדינות, כך שנזק יכול לקרות בסבירות רבה יותר, ובדרגה חמורה יותר. עיניים בהירות חשופות אפילו יותר לסכנה שבקרני UV ללא הגנה מספקת. בנוסף, ילדים נחשפים יותר לשמש, הם אינם יודעים להיזהר ממבט על שמש שוקעת, או להיזהר מקרינה המוחזרת ממשטחי חול בהירים.

במקרים קיצוניים ייגרמו כוויות בעין, במקרים שכיחים יותר נמצא אודם, גירוי או כאב זמני. הנזק המצטבר הוא ספיגה של קרני UV בעדשה התוך עינית, שנהיית עכורה עם הזמן. בגיל מאוחר יותר, עדשה עכורה יכולה להאיץ קטרקט.

מבוגרים רבים מעדיפים להשתמש במשקפי שמש. משום מה, פחות מקובל לראות ילדים המרכיבים משקפיים כאלה, וגם כאשר הם מרכיבים משקפי שמש – פעמים רבות מדובר במשקפיים זולות שאינן עומדות בתקן. התקן חשוב ביותר: הרכבת משקפיים ללא מסנן קרינה איננה מונעת את מעבר קרני ה-UV לתוך העין. יתירה מכך, כאשר עדשות המשקפיים כהות האישון מתרחב, וכך הקרניים המזיקות יכולות לחדור בקלות ולגרום לנזק חמור יותר.

איך קונים משקפי שמש לילדים?

יש להקפיד שעדשות המשקפיים יהיו בעלי הגנה מקרני UV. ברשת 280 כל משקפי השמש עומדים בתקן, ומגנים מקרינת UV.

אגב, סינון הקרינה אינו קשור לדרגת הכהות של העדשות, כך שניתן לרכוש לילדים משקפיים בעלות עדשות בהירות יחסית, על מנת ששינוי הצבע של הסביבה יהיה מועט ככל האפשר.

המשקפיים צריכים להתאים בגודלם לפניו של הילד. גם מבחינת הנוחות, על מנת שירצה להרכיב אותן בכל יציאה לשמש. כדי למנוע חדירת קרני UV וסנוור לעיניים, רצוי שהמשקפיים יכסו את כל האזור שמתחת לגבה ועד ללחי. למומחים של 280 ידע וניסיון מצטבר של התאמת אלפי זוגות משקפיים לילדים, יותר מכל מקום אחר. היעזרו בהם!

כמובן שיש לבחון את עמידות המשקפיים וחוזקם. ילדים אוהבים לבחון את החפצים שלהם, ולשחק בהם. לכן רצוי לבחור מסגרת חזקה וגמישה.

ברשת 280 תוכלו למצוא משקפי שמש איכותיים לילדים במחיר הנמוך ביותר. אם אתם מבוטחים בקופת חולים מאוחדת – אלפי מסגרות איכותיות במחיר שחייבים לנצל: 5 שקלים בלבד. למבוטחי קופת חולים מכבי – אלפי מסגרות בחינם! שווה? ברור כשמש!

משקפיים לילדים

מגוון סיבות יכול לגרום לרופא הילדים להמליץ על הרכבת משקפיים לילדים. יתכן שזו בעיה שתחלוף עם הגיל, או צורך במשקפיים שילווה את הילד עד זקנה. הסיבה פחות משמעותית כמו התוצאה: אי הרכבת משקפיים, או הרכבת משקפיים לא נכונות, עלולה להפריע להתפתחותו של הילד.

סוף שנת לימודים ותחילת שנת לימודים חדשה – הן הזדמנויות מצוינות לבדיקת ראייה לילדים ולמשקפיים חדשות. על מה כדאי להקפיד כדי שהמשקפיים של ילדך ישמשו אותו וימלאו את מטרתן?

הבסיס החשוב ביותר הוא התאמת המשקפיים לצרכי הילד על ידי אופטומטריסט מוסמך. ככל שרשת המשקפיים אמינה יותר ומטפלת ביותר זוגות עיניים, כך המומחיות המצטברת גדולה יותר. רשת 280, למשל, מטפלת באלפי זוגות עיניים, בין השאר בגלל ההסכמים עם קופות החולים מאוחדת ומכבי, המאפשרות קניית משקפיים לילדים בחינם! (מאוחדת – בסניפים ירושלים, בני ברק, ביתר ובית שמש, ומכבי בסניפים בני ברק, בית שמש ונחום 10 בירושלים) עובדה זו מביאה לרשת אלפי ילדים עם הוריהם, כך שהצוות המוסמך מכיר כמעט כל בעיה ייחודית, ומכיר את הפתרון המתאים לה.

יש לוודא כי המסגרת של המשקפיים מתאימה לפניו של הילד: המשקפיים יושבים היטב על האף והאוזניים, והעדשה ממוקמת כך שהעיניים נמצאות בדיוק במרכזה. כמובן שיש לשמוע מהילד כי המשקפיים נוחות לו. כל ילד עלול להוריד את המשקפיים בזמנים מסוימים – למשל בעת משחק או בזמן קריאה, אם הן אינן נוחות מספיק.

רצוי לתת לילד לבחור משקפיים לפי טעמו. כך הביטחון שלו במראה החדש שלו יהיה גבוה יותר. ילד המרכיב משקפיים שאמא בחרה לו, יאבד במהירות את בטחונו העצמי מול כל הערה מחבר. גם מטרה זו מביאה רבים מהלקוחות של אופטיקה 280לקנות משקפיים דווקא כאן: המבחר העצום של משקפיים בחינם (או במחירים נמוכים מאוד, למי שאיננו מבוטח באחת מקופות החולים שבהסכם), מאפשרת לכל ילד למצוא משקפיים לפי טעמו, שימצאו חן גם בעיני הוריו.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן